Izrael: McDonald’s i RightHear zacieśniają współpracę w zakresie poprawy dostępności barów szybkiej obsługi

Firma RightHear instaluje we wszystkich izraelskich restauracjach McDonald’s maleńkie nadajniki wykorzystujące technologię Bluetooth, oferując w ten sposób przydatne informacje dla klientów z dysfunkcją wzroku.
Szacuje się, że w Izraelu jest około 200 tysięcy osób niewidomych. Osoby te napotykają na wiele przeszkód i niedogodności w przestrzeni publicznej, ale należy przyznać, że chociaż jedno z miejsc staje się od teraz bardziej przyjazne takim osobom. Mowa o McDonald’s, największej sieci restauracji w kraju.
Na początku czerwca fast foodowy gigant ogłosił zacieśnienie współpracy z izraelskim startupem RightHear, który specjalizuje się w produkcji technologii dla osób niewidomych i niedowidzących.
RightHear instaluje we wszystkich izraelskich restauracjach McDonald’s maleńkie czujniki, które zazwyczaj umiejscowione są przy wejściach do restauracji i drzwiach do toalet.
Czujniki za pośrednictwem technologi Bluetooth będą na specjalną aplikację na smartfony przekazywać użytkownikowi szereg przydatnych informacji. Dzięki tej technologii niewidomy klient dowie się np., że łazienka znajduje się po lewej stronie. RightHear może również odczytywać protokoły ewakuacji awaryjnej, menu i napisy na tabliczkach. Aplikacja jest dostępna w 26 różnych językach, w tym hebrajskim, mandaryńskim, arabskim, angielskim i hiszpańskim.
Partnerstwo obu firm trwa od 2019 r. Jednak technologia była wdrażana tylko w wybranych lokalizacjach. Teraz rozwiązanie zostanie wprowadzone we wszystkich 215 lokalizacjach w Izraelu, a proces ten potrwa przez najbliższych sześć lat.


 

Źródło: Fastcompany.com