Fundacja Castorama wyposaży lokale dla ukraińskich rodzin na Kaszubach

Kolejny projekt Fundacji Castorama realizowany na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy ma miejsce w Brusach, położonych w Borach Tucholskich na Kaszubach. We współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” przygotowywane są 4 mieszkania dla ukraińskich rodzin.
Dzięki wsparciu Fundacji Castorama 4 komunalne lokale mieszkalne zostaną przystosowane do zamieszkania. Darowizna została przeznaczona na zakup podstawowych mebli i wyposażenia kuchennego, sprzętu AGD, a także mebli do pokoi: szaf, łóżek, grzejników czy niezbędnej pościeli. W jednym z mieszkań częściowo wymieniana zostaje instalacja elektryczna.
Wykonanie remontu pozwoli na stworzenie bezpiecznych i godnych warunków mieszkaniowych dla uchodźców z Ukrainy, uciekających przed trwającą w ich kraju wojną.
Stowarzyszenie „Ty i Ja” działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, a głównym celem pomocy jest aktywizacja i przystosowywanie do życia w społeczeństwie. Organizacja realizuje swoją misję poprzez szereg wydarzeń rekreacyjno-sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i rehabilitacyjnych.
Fundacja Castorama działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób w trudnej sytuacji życiowej, podopiecznych ośrodków, walczących z ubóstwem mieszkaniowym, zagrożonych bezdomnością. Wsparcie fundacji polega na oferowaniu produktów i rozwiązań związanych z remontami, modernizacjami i wykończeniem w sposób praktyczny, przyjazny i funkcjonalny. Fundacja Castorama pomogła już ponad 2200 beneficjentom na terenie całej Polski.


 

Źródło: Biuro Prasowe Castorama Polska