Czy sztuka pomaga uchodźcom?

Oprowadzanie z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
12.04.2022 (wtorek), godz. 17:00
MUZEUM NAD WISŁĄ
Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (Skwetr kpt. S. Skibniewskiego „Cubryny”))
00-390 Warszawa
Wstęp wolny
Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki w drodze do Muzeum i podczas wydarzenia. Zgłoszenia na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefonicznie pod numerem 577 006 290


 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją i pomocami dotykowymi po wystawie w Muzeum nad Wisłą.
Za pomocą dokładnego, obrazowego opisu i materiałów dotykowych poznajemy wybrane prace na wystawie, ich temat, technikę, styl. W Muzeum sztuka nie jest traktowana wyłącznie jako przedmiot do kontemplacji. Jest punktem wyjścia do rozmowy, pomaga poznawać i zrozumieć świat, często podejmuje tematy zaangażowane społecznie.
W sytuacji wojny i migracji zastanawiamy się nad sztuką zaangażowaną i różnymi taktykami pomocy uchodźcom i uchodźczyniom przez sztukę. Co wydaje się ważniejsze: podjęcie tematu migracji i poszerzenie świadomości przemocy, refleksja nad prawami człowieka czy może atrakcyjność rynkowa dzieł sztuki, która umożliwia zyskanie realnych środków finansowych na pomoc potrzebującym?