Warszawa: Wystawa „(nie) widzę” w gmachu Sejmu RP

Z inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L.Braille`a w Bydgoszczy, we wtorek (22 lutego), w holu sejmowym odbyła się inauguracja wystawy „(Nie) widzę”. Udział w wydarzeniu wzięła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Ośrodek obchodzi w tym roku jubileusz 150-lecia powstania.

– Dla Sejmu i nas wszystkich to wielki zaszczyt. Chciałam pogratulować codziennej pracy. Pokazują państwo, jak skomplikowane bywa życie człowieka, a także ile radości z niego można wynieść, w każdej nawet bardzo trudnej sytuacji. Że człowiek zawsze, mimo różnych trudności musi się rozwijać, jeżeli ma jeszcze w sobie gen tworzenia, życie jest dużo łatwiejsze

– powiedziała wicemarszałek Kidawa-Błońska.
Ekspozycja „(Nie) widzę” to zbiór zdjęć przedstawiających codzienność  wychowanków ośrodka w Bydgoszczy. Poszczególne plansze ukazują różnorodne formy aktywności, w których uczestniczą wychowankowie. Wystawa jest jednym z elementów kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Propaguje informacje o umiejętnościach, możliwościach, zainteresowaniach i sukcesach osób, które nie widzą.


 

Źródło: Sejm RP