30. Finał WOŚP: Bezpłatne przesiewowe badania wzroku dla dzieci

Celem 30. Finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Fundacja WOŚP planuje nie tylko zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych, chce też stworzyć pierwsze w Polsce centrum symulacji medycznych, a dzięki ogólnopolskiej akcji „Przejrzyj na oczy” – ma nadzieję, że polskie dzieci będą miały dostęp do bezpłatnych przesiewowych badań wzroku.
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów – dzieci poznają świat, uczą się kolorów, liter i cyfr. Intencją Fundacji WOŚP jest to, by do polskich szpitali trafił najnowocześniejszy sprzęt do diagnozowania i ratowania wzroku najmłodszych, jednak nie zapomina też o szerokiej diagnostyce wzroku.
Partnerem zainicjowanej przez WOŚP akcji została grupa Essilor (Essilor Polonia sp. z o.o.; JZO s.a.; JAI KUDO Polska sp. z o.o.), bo za ich sprawą akcja „Przejrzyj na oczy”, czyli program bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku u dzieci będzie realizowany w salonach partnerskich. Grupa zapewnia też 1 500 par okularów dla dzieci z wadami wzroku zdiagnozowanymi w ramach programu badań. Udział w akcji jest też otwarty dla każdego salonu, który zapewni przynajmniej 4 dni, w których dzieciom oferowane będą darmowe badania ostrości wzroku oraz zadeklaruje gotowość wykonania 12 par bezpłatnych okularów dla dzieci z potrzebujących rodzin.
Do wzięcia udziału w akcji, która potrwa od 17 stycznia do 28 lutego 2022 roku, WOŚP zachęca wszystkie salony optyczne.
Sprawdź listę salonów optycznych biorących udział w akcji!


 

Źródło: Biuro Prasowe WOŚP