Spotkanie autorskie z Ewą Domańską

Termin i miejsce wydarzenia:
24.09.2021 (piątek), godz. 18:00
Klubokawiarnia Życie jest fajne – miejsce pracy dorosłych autystów
ul. Grójecka 68
02-339 Warszawa
Wstęp wolny


 

Klubokawiarnia Życie jest fajne – miejsce pracy dorosłych autystów zaprasza na spotkanie z Ewą Domańską i jej książką „Kolory życia”.
„Kolory życia” to autobiografia niewidomej kobiety. Bohaterka jest dziennikarką, artystką i kompozytorką.
Wytrwale realizuje pasje, podąża za marzeniami, choć droga do nich jest kręta. Na swoim przy- kładzie pokazuje jak porażkę przekuć w sukces, jak czerpać dobro z trudnych lekcji.
Ewa Domańska muzykuje od najmłodszych lat. Pierwszy festiwal wygrała będąc dzieckiem piosenką o strumyczku i tak artystycznie popłynęło. Szkołę muzyczną I stopnia ukończyła w klasie fortepianu. Następnie uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie grała na organach. Podczas nauki w średniej szkole rozwijała się dwutorowo. Z jednej strony uzyskiwała wykształcenie na gruncie klasycznym, natomiast drugi – znacznie przyjemniejszy – to nurt muzyki rozrywkowej. Zaczęła wówczas osiągać sukcesy wokalne na licznych przeglądach i konkursach w kategorii Poezja Śpiewana. Dalszą edukację muzyczną kontynuowała na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Edukacja artystyczna w Zakresie Sztuki muzycznej. Otrzymała także możliwość skorzystania ze Stypendium w ramach projektu Erasmus Socrates, dzięki któremu część studiów odbyła w Hochschule für Musik und Theater Hamburg (pol. Wyższa Szkoła Muzyki i Teatru w Hamburgu). Nauka w Niemczech znacznie poszerzyła jej horyzonty muzyczne. Zaczęłam improwizować na fortepianie, komponować i aranżować.