Pogoń Szczecin licytuje koszulki na rzecz niewidomych sportowców

Pogoń Szczecin razem z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczęli licytację koszulek, w których piłkarze zagrali w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie drużyny Goalball Szczecin. Ambasadorem akcji został kapitan Portowców – Damian Dąbrowski.
W lipcowym wyjazdowym meczu eliminacji Ligi Konferencji UEFA, z chorwackim zespołem NK Osijek, piłkarze Pogoni Szczecin wystąpili w koszulkach z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na rękawku, zamiast z logo STS, sponsora klubu. Teraz 17 z nich można licytować we wspólnej akcji klubu oraz fundacji.

Wsparcie dla drużyny Goalball Szczecin

Goalball to zespołowa dyscyplina sportowa dla osób niedowidzących i niewidomych, stworzona w 1946 roku. Początkowo miała służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych, obecnie jest to dyscyplina paraolimpijska, uprawiana w wielu krajach świata zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Goalball Szczecin to jedyna drużyna na północy Polski, biorąca udział w najwyższej klasie rozgrywek krajowych. W lipcu tego roku wywalczyła złoty medal Pucharu Polski. Ponadto właśnie 25 sierpnia, rozpoczęła się rywalizacja w goalballu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

– Fundacja Sport Twoją Szansą od lat pomaga polskim sportowcom reprezentującym różne dyscypliny. Tym razem chcemy pomóc reprezentantom Goalball Szczecin. Wierzę, że nasze wsparcie pozwoli na realizację kolejnych sportowych celów podopiecznych szczecińskiej drużyny, a także zwiększy świadomość na temat tej dyscypliny sportu

– mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Jak licytować?

Licytacja ruszyła w środę, 25 sierpnia i potrwa do 4 września. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie pudełko.
Licytacja charytatywna koszulek meczowych Pogoni Szczecin to kolejna tego typu akcja zainicjowana przez Fundację Sport Twoją Szansą. Pod koniec ubiegłego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy organizacja przeprowadziła trzy licytacje koszulek Lecha Poznań, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach Ligi Europy 2020/2021.


 

Źródło: Pogoń Szczecin