Pocztówka z Zachęty. Warsztaty dźwiękowe

Termin i miejsce wydarzenia:
10.07.2021 (sobota), godz. 16:00
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
plac Małachowskiego 3
00-916 Warszawa
Zbiórka przed Zachętą, wydarzenie na placu Małachowskiego i w sali kinowej Zachęty
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
m.nowak@zacheta.art.pl
Wydarzenie może być udostępnione dla osób niewidomych i zostać opatrzone audiodeskrypcją. Jeżeli istnieje taka potrzeba, należy to podkreślić w zgłoszeniu.


 

Podczas warsztatów uczestnicy wybiorą się na spacer po placu Małachowskiego, wsłuchując się w dźwięki gmachu Zachęty i otaczającego go miasta. Za pomocą odpowiedniej technologii (mikrofonów kierunkowych i kontaktowych oraz rekorderów) odszukają i zarejestrują dźwięki ilustracyjne. Nagrania terenowe posłużą udźwiękowieniu wybranych prac z kolekcji Zachęty. W efekcie wspólnie stworzymy pocztówkę dźwiękową Zachęty i placu Małachowskiego. Spotkanie wzbogacone zostanie o audiodeskrypcję dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Przez warsztat i zagadnienie foley artist przeprowadzi uczestników Hubert Wińczyk, poznański artysta dźwiękowy, performer, improwizator, multi-nieinstrumentalista.
Hubert Wińczyk – absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (dyplom magisterski w Pracowni Wideo prof. Marka Wasilewskiego, dyplom licencjacki w Pracowni Audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego). Wcześniej studiował także filozofię i kulturoznawstwo. W swojej działalności eksploruje alternatywne źródła dźwięku, odpadki, manipulacje skojarzeniami, nagrania terenowe, głos, zabawki, elektronikę, zjawiska rezonansu, skrajnie niskie i skrajnie wysokie częstotliwości. Od 2009 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat aktywnego słuchania dźwięków otoczenia, nagrań terenowych i ekologii akustycznej. W trakcie zajęć tworzy z uczestnikami słuchowiska, instalacje audio oraz dźwiękowe gry terenowe i upowszechnia dawne techniki nagrywania. Wykorzystuje swoje doświadczenie z dziedziny sztuki dźwięku na polu edukacji.