Loteria Narodowego Programu Szczepień: Zgłoszenia jednak tylko na dwa sposoby

Dziś rano pisaliśmy, że udział w loterii Narodowego Programu Szczepień można zgłosić na trzy sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta, dzwoniąc na infolinię 989 oraz przez wysłanie wiadomości SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333.

Przeczytaj również:

Loteria Narodowego Programu Szczepień: Pytania i odpowiedzi.

Jak udało nam się dowiedzieć, nie zgłosimy jednak swojego udziału w loterii przez wiadomość SMS. Wysyłając wiadomość o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 możemy jedynie zarejestrować się na szczepienie.

Jak zatem zgłosić udział w loterii?

Pozostają tylko dwie możliwości: przez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię pod numer 989, choć ta druga możliwość to prawdziwa „droga przez mękę”.
Po nawiązaniu połączenia zgłosi się automat głosowy, który wręcz zaleje nas potokiem informacji o przetwarzaniu danych osobowych itp. Gdy cierpliwi już wysłuchają tego co „niezbędne”, powinni na klawiaturze swojego telefonu wybrać cyfrę 1, a następnie cyfrę 2.
Teraz czeka nas kolejna fala informacji o przetwarzaniu danych i RODO oraz konieczność ich akceptacji po przez wybranie cyfry 1.
I tu aż ironia sama ciśnie się na usta i chce się powiedzieć, że samą wygraną jest już połączenie się z konsultantem, który przyjmie od nas zgłoszenie. Z powodu przeciążenia linii automat informuje nas o tym, że są one aktualnie zajęte i prosi o kolejną próbę za kilka minut. Co najgorsze, po tym komunikacie nie jesteśmy pozostawiani na linii, by przy miłej muzyczce poczekać na swoją kolej, tylko po prostu perfidnie połączenie jest zrywane, a wygrane w loterii równomiernie nam przepadają.
Tymczasem szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której zaprezentowano spot reklamowy loterii szczepionkowej pochwalił się, że swój udział zgłosiło już ponad 200 tysięcy osób, a ponad 300 z nich wygrało tzw. „nagrody natychmiastowe” na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.
No cóż, życzymy szczęścia!