Spacer z oprowadzaniem i audiodeskrypcją po Przeglądzie Sztuki Survival

Termin i miejsce wydarzenia:
27.06.2021 (niedziela), godz. 13:00
Pod budynkiem Dozamel
ul. Fabryczna 10
53-609 Wrocław
Udział bezpłatny
Zapisy:
e-mail: rezerwacje@adapter.pl
Tel.: 725-211-301
Pierwszeństwo zapisów mają osoby z niepełnosprawnościami wzroku z osobą towarzyszącą.


 

Fundacja Katarynka i organizatorzy Przeglądu Sztuki Survival zapraszają na oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją w niedzielę 27 czerwca w godzinach 13:00-15:00.
Survival to coroczny przegląd sztuki nowoczesnej, odbywający się za każdym razem w innym miejscu.
To sztuka, która zmusza widza do zaangażowania się, do myślenia. Temat tegorocznego przeglądu to Temat tegorocznego przeglądu to „Nigdzie stąd nie pojedziecie”.
Tegoroczny Survival odbędzie się w dawnej kotłowni zakładów PAFAWAG. To legendarne miejsce na mapie Wrocławia. Od momentu powstania w 1912 roku jako Linke-Hofmann-Werke fabryka była największym zakładem przemysłowym Wrocławia i jego czołowym pracodawcą. Była również jednym z największych dostawców taboru kolejowego w Europie. Do dziś zachowała się jej zabudowa, z potężnymi halami produkcyjnymi i innymi obiektami. Jeden z takich budynków – dawna kotłownia na pięć dni zmieni się w przestrzeń dla sztuki. W jej monumentalnym wnętrzu zaprezentowanych zostanie ponad 30 prac artystycznych wykonanych w różnych technikach umożliwiających eksplorowanie sztuki niemal wszystkimi zmysłami. Będą wśród nich również prace dźwiękowe i dotykowe. W trakcie spaceru poznamy historię fabryki taboru kolejowego PAFAWAG, jego zabudowania i wyjątkową przestrzeń potężnej kotłowni. Ale przede wszystkim, niemal dosłownie, poczujemy sztukę współczesną.
prowadzenie – Ewa Pluta (Muzeum Miejskie Wrocławia, Fundacja Art Transparent)