Serock: „Mobilny urzędnik” dojedzie do potrzebujących

Z myślą o najbardziej potrzebujących Serock dołączył do samorządów, które uruchomiły usługę „mobilnego urzędnika”. Usługa jest realizowana w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Serock.

Szanowni Państwo!
Zdajemy sobie sprawę, że pomimo wprowadzania kolejnych rozwiązań ułatwiających mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych, nadal w najtrudniejszej sytuacji są osoby niepełnosprawne, starsze, chore i osoby, które z powodu sytuacji losowej zwyczajnie nie mogą wyjść z domu.
To z myślą o nich dołączamy do samorządów, które uruchomiły usługę mobilnego urzędnika.
Pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Serocku dojedzie do tych osób, które nie mają możliwości załatwienia pilnej sprawy urzędowej, ze względu na poważną chorobę, niepełnosprawność czy sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną. Rozwiązanie dedykowane jest także dla mieszkańców gminy Serock w wieku 75+. Urzędnik dostarczy potrzebne druki, pomoże w ich wypełnieniu, przyjmie je a następnie zarejestruje w urzędzie.
Wierzmy, że obopólne zrozumienie w tej kwestii pomoże osobom potrzebującym. Prosimy więc – jeśli macie Państwo wiedzę o osobie, która takiej pomocy potrzebuje, pomóżcie jej zgłosić się do nas. Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja może nie trafić do osób, którym chcemy pomóc, dlatego liczymy na Państwa wsparcie w dotarciu do nich.
Ale mamy także drugą prośbę – ponieważ pracujemy w ograniczonym składzie i ograniczamy kontakty bezpośrednie tylko do tych najpilniejszych, prosimy, aby ta usługa zarezerwowana była wyłącznie dla osób naprawdę potrzebujących pomocy.
Mobilny Urzędnik pomoże szczególnie w sprawach związanych z wyrobieniem dowodu osobistego, zameldowania i wymeldowania z pobytu stałego/czasowego, zgłoszeniem zgonu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ów katalog nie wyczerpuje potrzeb związanych z nagłymi sprawami, dlatego jeśli będziecie potrzebować Państwo pomocy w zakresie innych pilnych zagadnień, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 782 88 05 w godzinach pracy Urzędu.
*Usługa jest realizowana w granicach administracyjnych Miasta i Gminy Serock.
Przypominamy także, że poprzez ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 możecie Państwo zgłosić potrzebę skorzystania z pomocy pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy ustalą kto i w jakiej formie będzie mógł Państwa – lub Waszych bliskich – wesprzeć.
Bądźmy w kontakcie.


 

Źródło: Samorzad.pap.pl