Wrocław: kilku pracowników ZUS zakażonych koronawirusem; urząd pracuje normalnie

Kilku pracowników ZUS we Wrocławiu jest zakażonych koronawirusem. Nie są to osoby, które miały kontakt z obsługiwanymi klientami urzędu. Biuro ZUS pracuje normalnie – poinformowano w komunikacie.
Rzecznik ZUS we Wrocławiu Iwona Kowalska-Matis poinformowała w czwartek, że w ZUS we Wrocławiu jest kilka osób, które mają pozytywne wyniki testów na COVID-19. „Na szczęście osoby te w momencie zachorowania przebywały już wcześniej na zwolnieniach lekarskich, dzięki czemu nie miały kontaktu z pozostałymi pracownikami” – napisała w komunikacie.
Podkreśliła, że urząd jest cały czas w kontakcie z sanepidem i realizuje jego zalecenia. „Ponieważ osoby z pozytywnymi wynikami testów są pracownikami back office i nie mają bezpośredniego kontaktu z klientami, sytuacja ta nie ma większego wpływu na pracę ZUS we Wrocławiu oraz nie wiąże się z ograniczeniami w obsłudze klientów w salach obsługi” – dodała rzecznik.
Dodała, że od czwartku pracownicy działu, w którym pracowały osoby z pozytywnym testem, pracują zdalnie. Do poniedziałku pomieszczenia będą zamknięte i dezynfekowane.
„Cały czas monitorujemy sytuację i pozostajemy w kontakcie ze stacją sanepidu, która podejmuje decyzje dotyczące nałożenia lub uchylenia kwarantanny. ZUS we Wrocławiu pracuje normalnie z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa dla naszych pracowników, którzy mają do dyspozycji środki ochrony takie jak maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące, z których mogą korzystać bez ograniczeń” – czytamy w komunikacie.


 

Źródło: PAP / Roman Skiba