Zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki z możliwością degustacji

Wydarzenie odbędzie się w ramach 8. Festiwalu Kultury Bez Barier
Termin i miejsce wydarzenia:
26.09.2020 (sobota), godz. 13:15
Muzeum Polskiej Wódki
Centrum Praskie Koneser
pl. Konesera 1
03-736 Warszawa
Wstęp: 28 zł.
Po skontaktowaniu się z Recepcją Muzeum, otrzymają Państwo drogą mailową instrukcje do płatności. Bilety można kupić do terminu zwiedzania, maksymalnie na 15 minut przed planowanym pokazem lub do wyczerpania miejsc.
Recepcja:
Tel. (22) 419-31-50
e-mail: recepcja@pvm.pl
Na terenie Muzeum bezwzględnie wymagane jest zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki lub przyłbicy oraz dezynfekcja rąk. W całym budynku znajdują się stacje z płynem do dezynfekcji rąk.


 

Muzeum Polskiej Wódki znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Niegdyś mieściła się tutaj Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”, w której rozlewano takie flagowe marki polskich wódek, jak Luksusowa i Wyborowa. Zwiedzający odkryją lokalną tradycję produkcji i przekonają się o światowej renomie, jaką zyskała Polska Wódka. Odwiedzający mają okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgościć się w szlacheckim dworze i zobaczyć miejsce pracy gorzelnika. Dowiedzą się również, jaką funkcję pełniła wódka w wielkiej polityce czy wreszcie odkryją tajniki pracy barmana „od kuchni”. Goście na zakończenie wizyty w Muzeum mogą nabyć upominki związane z działalnością Muzeum, a przede wszystkim najlepsze polskie wódki.