Spektakl muzyczny – “Pieśń nad Pieśniami”

Termin i miejsce wydarzenia:
04.09.2020 (piątek), godz. 20:00
Teren przy domu Wspólnoty
ul. Długa 16
43-603 Jaworzno
Wstęp wolny


 

Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego Pieśń nad pieśniami w wykonaniu teatru Exit.
Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się dwa ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjęcie siebie nawzajem, czyli wspólna WYMIANA DARÓW.

„Świat artystyczny w wielkiej swej części utkany jest z egoizmu, chęci błyszczenia przed innymi. W naszym teatrze próbujemy odnaleźć się w sytuacji dzielenia naszymi zdolnościami. Ufamy, że otrzymaliśmy je po to, żeby służyć nimi innym ludziom. Dla zaprzyjaźnionych z nami ludzi sztuki osoby niepełnosprawne są wielkim darem. Oni również mogą się tu bardzo wiele nauczyć. Tego jak WAŻNY JEST DRUGI CZŁOWIEK, jak WAŻNE SĄ RELACJE, że można zachwycić się drugim człowiekiem tak po prostu, bez chęci skorzystania na znajomości, tak typowej dla „normalnego” świata.
W Teatrze EXIT SZUKAMY WSPÓLNIE PRAWDZIWEGO PIĘKNA, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. MAMY AMBICJĘ TWORZYĆ RZECZY PIĘKNE w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, CHCEMY SPOTKANIA I RELACJI”.