Jaworzno: Powstał Punkt Informacyjny Dla Osób z Niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie połączyły siły czego efektem jest nowo powstały Punkt Informacyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Punkt będzie funkcjonował w Miejskim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności od środy, 5 sierpnia.
Ideą przewodnią powstania punktu była bezpłatna i kompleksowa pomoc osobom z niepełnosprawnością w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej.
Miejsce powstania punktu jest nieprzypadkowe.

– Przez Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Łukasiewicza 7, przewijają się rocznie setki mieszkańców Jaworzna. Jest to więc znakomite miejsce do udzielania informacji o prawach, świadczeniach i różnych formach pomocy przysługujących osobom niepełnosprawnym

– zaznacza Czesław Smalcerz, dyrektor MOPS w Jaworznie.
Punkt działa wielopłaszczyznowo, każda osoba niepełnosprawna otrzyma aktualną, rzetelną oraz szczegółową informację. Natomiast pomoc udzielana przez Urząd Pracy w punkcie informacyjnym to wsparcie w zakresie rehabilitacji zawodowej.
Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia pracownika Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności lub doradcy zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu spotkania (MZON: 32/ 61 81 828, 76 29 198, PUP 32/ 61 81 912).


 

Źródło: UM Jaworzno