Radom: 18 osób zarażonych koronawirusem w DPS-ach

Do 18 wzrosła liczba osób z domów pomocy społecznej przy ul. Wyścigowej w Radomiu, u których wykryto obecność koronawirusa – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka radomskiego magistratu Katarzyna Piechota-Kaim.
Zarażonych jest 7 osób z personelu i 8 podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Przyjazny Dom i 3 osoby z Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Obie placówki mieszczą się przy ul. Wyścigowej w Radomiu.
W Dziennym Domu Pomocy Przyjazny Dom dwa tygodnie temu zachorował jeden z pracowników prowadzących terapię zajęciową. Działalność placówki została tymczasowo zawieszona. W kolejnych dniach potwierdzono zakażenia u 14 osób.
W ostatnich dniach okazało się także, że zakażenia pojawiły się w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którego ramach funkcjonuje Przyjazny Dom. Chore są dwie opiekunki i jeden z podopiecznych, który nie miał kontaktu z zakażonymi osobami z DPS-u, ale często wychodził poza ośrodek. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w DPS-ie został wprowadzony zakaz odwiedzin. Także pracownicy nie mogą przemieszczać się między poszczególnymi częściami placówki. Badania mają przejść wszyscy pracownicy i pensjonariusze.


 

Źródło: PAP / Ilona Pecka