„Dżentelmeni”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
24.06.2020 (środa), godz. 12:00
Kino Muza w Poznaniu
ul. Św. Marcin 30
61-805 Poznań
Wstęp wolny
Obowiązuje rezerwacja miejsc
UWAGA: W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, w Kinie Muza w Poznaniu obowiązują zasady bezpieczeństwa – organizator prosi o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.


 

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry.
Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach…