Webinarium: Kultura dostępna dla każdego | Access-ja

Termin i miejsce wydarzenia:
27.04.2020 (poniedziałek), godz. 11:50
Wydarzenie online
Udział bezpłatny
Organizator: Fundacja Kultury Bez Barier
Obowiązuje rejestracja uczestników.
Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie maila na adres rezerwacje@kulturabezbarier.org, w temacie prosimy wpisać hasło Access-ja. W odpowiedzi otrzymacie link umożliwiający włączenie się w spotkanie.


 

Jeżeli szukacie wartościowego źródła wiedzy na temat wszelkich zagadnień dostępnej kultury – dobrze trafiliście!
W trakcie webinarium zastanowimy się:

  1. – dlaczego obecna sytuacja może być szansą dla dostępności;
  2. – w jaki sposób dołączyć do grona osób/instytucji wkręconych w dostępność;
  3. – kto i dlaczego potrzebuje dostępnej kultury;
  4. – co każdy z nas może zrobić już teraz, by zwiększać dostępność kultury w internecie;
  5. – od czego rozpocząć udostępnianie kultury w sieci.

To spotkanie będzie dosyć ogólne, ale niezwykle ważne. Opowiemy o tym, o co chodzi w tej dostępności (bo nie tylko o osoby z niepełnosprawnością) i dlaczego to człowiek jest w tej całej zawierusze najważniejszy. Powiemy też dlaczego warto dbać o dostępność, co można udostępniać i jak to robić, o czym pamiętać. A na szczegóły zaprosimy na kolejne odsłony cyklu Access-ja.

Dostępność nie jest trudna.

Trzeba oczywiście wiedzieć, trzeba pamiętać, ale przede wszystkim trzeba jej chcieć. Jeśli czujesz, że chcesz, jeśli nie jesteś pewna/ pewien czy chcesz, ale masz odwagę dać sobie szansę – zapraszamy, ten webinar jest dla Ciebie. Krok po kroku będziemy dzielić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami, słońcem. My już dawno wkręciliśmy się w dostępność.
Pracujemy na co dzień przede wszystkim z ludźmi kultury i z samorządowcami, ale na Access-ję zapraszamy Każdą i Każdego. Jesteśmy przekonani, że wiedza, którą chcemy się podzielić przyda się wszystkim, bo każdy z nas od czasu do czasu spotyka się z szerszą grupą odbiorców. A wśród nich zawsze mogą pojawić się osoby, które potrzebują odrobinę mniej standardowych rozwiązań.
Czekamy na Twoje pytania, będziemy starali się na nie odpowiadać na każdym wirtualnym spotkaniu. Już się na nie cieszymy, już świeci w nas słońce.
Prowadzący: Robert Więckowski, wiceprezes Fundacja Kultury bez Barier