Pokazywanie miasta – spacer z Dominikiem Szurgotem

Termin i miejsce wydarzenia:
27.02.2020 (czwartek), godz. 17:00
Katolicki Uniwersytet Lubelski (hol gmachu głównego)
Al. Racławickie 14
20-950 Lublin
Wstęp wolny
Osoby niewidome lub słabowidzące zainteresowane udziałem w wydarzeniu, a potrzebujące asystenta mogą skontaktować się ze Stowarzyszeniem Otwieracz przez adres e-mail otwieracz.ngo@gmail.com.


 

Galeria Labirynt zaprasza do udziału w spacerze, który poprowadzi Dominik Szurgot, filolog klasyczny, literaturoznawca i szachista, od urodzenia mieszkający w Lublinie. Przewodnik pokaże nam swój własny obraz miasta, opowie o najważniejszych i najciekawszych dla niego miejscach oraz o swoich pasjach, które go do tych miejsc zaprowadziły. Dla Dominika ważne są nie tylko przestrzenie ale przede wszystkim osoby, które w nich spotyka, dlatego spacer będzie także opowieścią o ludziach.
Planowana trasa rozpocznie się w holu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) i będzie kontynuowana przez Ogród Saski do Galerii Labirynt a następnie w okolice ul. Peowiaków.

Dominik Szurgot

Dominik Szurgot – Doktorant literaturoznawstwa, absolwent filologii klasycznej i prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz I LO w Lublinie. Jak sam o sobie mówi: „Ciekawość świata powoduje, że nie umiem długo wytrzymać w jednym miejscu i zajmować się tylko jedną sprawą.” Interesuje się szeroko rozumianą kulturą i sztuką, książkami, podróżami i szachami – od 2000 roku bierze udział w zawodach szachowych dla osób niewidomych i widzących. Uczestnik warsztatów fotografii osób niewidomych „Dotknij tego, co widzę”.