Już jutro startuje możliwość rozliczenia podatku w usłudze Twój e-PIT

• Akcja rozliczeniowa PIT rusza 15 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2020 r.
• Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapewnią wsparcie przy rozliczaniu rocznych deklaracji PIT przez internet.
• Osoby składające PIT mogą liczyć m.in. na stanowiska komputerowe z dostępem do sieci w całej Polsce i punkty rozliczeń w galeriach handlowych.
Dalszy ciąg artykułu poniżej.

Zachęcamy Państwa do przekazania nam 1% podatku. To banalnie proste i nic Państwa nie kosztuje. Wystarczy, że w papierowym formularzu lub korzystając z usługi Twój e-PIT wpiszecie w odpowiednie pole nasz numer KRS: 0000662293. Jednocześnie przypominamy, iż osoby pobierające jedno świadczenie z ZUS są automatycznie rozliczane przez tą instytucję i zasadniczo nie muszą nic robić, ponieważ ich PIT z automatu zostanie przesłany do Urzędu Skarbowego 30 kwietnia, natomiast pozbawi to Państwa wyboru organizacji, której możecie przekazać swój 1%. Pamiętajcie Państwo, iż wpisując nasz numer KRS w usłudze Twój e-PIT w tym roku, nie będziecie musieli tego robić powtórnie w następnych latach.
Z góry bardzo Państwu dziękujemy!


 

Już jutro rozpoczyna się kolejna akcja rozliczeniowa PIT. Podobnie jak w poprzednich latach obejmie ona cały kraj. Ministerstwo Finansów przygotowało wiele ułatwień, które pomogą podatnikom złożyć roczny PIT.
To przede wszystkim usługa Twój e-PIT, która jest udostępniana już poraz drugi. W 2019 r. cieszyła się dużą popularnością dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie. Dzięki temu wpłynęło 7 mln e-PIT-ów od osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Wliczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi w pierwszym roku działania skorzystało aż 8,8 miliona osób. Podatnicy mogą korzystać również ze znanego od lat systemu e-Deklaracje.

Pomoc w rozliczeniu PIT

Osoby, które potrzebują wsparcia w rozliczeniu, będą mogły liczyć na pomoc resortu finansów nie tylko w okienku w urzędzie skarbowym, ale także w punktach rozliczeń w galeriach handlowych czy w ramach specjalnych działań w regionach. W wybrane dni zostaną zorganizowane także specjalne dyżury dla osób z niepełnosprawnościami (głuchych i słabosłyszących) oraz przedstawiciele resortu odwiedzą uczelnie wyższe. Do dyspozycji podatników przez cały okres rozliczeń pozostaje Krajowa Informacja Skarbowa.

Zaplanowane działania:

  1. • na wybranych uczelniach będzie można dowiedzieć się o korzystnych zmianach podatkowych (w tym o uldze bez PIT dla młodych), atakże jak najłatwiej otrzymać zwrot podatku i rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT (luty-kwiecień).
  2. • Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Głuchych w wybranych urzędach skarbowych zostanie zapewniona profesjonalna pomoc tłumacza migowego przy rozliczeniach w ramach dedykowanych dyżurów.
  3. • 21 marca wyślesz swój e-PIT w przerwie między zakupami. Pracownicy Urzędów Skarbowych będą czekać w specjalnie przygotowanych punktach obsługi podatnika w wybranych galeriach handlowych w Polsce.

Krajowa Informacja Skarbowa

Jak co roku KIS aktywnie włączy się w akcję rozliczeń PIT. W tym roku zaplanowano m.in.:

  1. • specjalną linię dot. usługi Twój e-PIT,
  2. • możliwość zadawania pytań on-line przez e-mail,
  3. • dodatkowe dyżury w soboty 15 lutego i 25 kwietnia w godz. od 7.00 do 15.00.

 

Źródło: Fundacja Mir / MF