Accor w inicjatywie harytatywnej Solidarity Week po raz 14

Pracownicy hoteli należących do grupy Accor w regionie Europy Środkowej i Wschodniej wzięli udział w corocznej inicjatywie Solidarity Week. W ramach solidarnej akcji, w ciągu tygodnia w Polsce, Rumunii i Na Węgrzech zespoły hotelowe zorganizowały wydarzenia na rzecz pomocy wybranym fundacjom i stowarzyszeniom. Tegoroczna, 14. odsłona inicjatywy była wielkim sukcesem, a dzięki działaniom pomoc dotarła do 1000 dzieci i 100 zwierzaków ze schronisk.
Ideą, jaka stoi za wydarzeniami organizowanymi w trakcie Solidarity Week jest pomoc najbardziej potrzebującym zimą. Forma pomocy jest dowolna – od posiłków, przez zbiórkę żywności i dofinansowanie do wymarzonego prezentu po organizację magicznych Mikołajek. W tym roku zespoły hoteli należących do Accor zaangażowały się w pomoc po raz czternasty. Akcja odbyła się w dniach 9-15 grudnia.
W Polsce
Inicjatywa Solidarity Week odbyła się w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu. W stolicy biura Accor i Orbis zorganizowały wymarzone prezenty świąteczne dla szesnastu podopiecznych ze świetlicy „Mały Książę”. Z kolei Sofitel przekazał niezbędny sprzęt i wyposażenie dla 200 pacjentów Szpitala Dziecięcego. Natomiast w hotelu Novotel Warszawa Centrum odbyło się świąteczne spotkanie dla 20 podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
Krakowskie hotele pomogły 50 podopiecznym z domu samotnej matki oraz ponad 30 zwierzakom ze schroniska. Novotel Kraków City West po raz 26. wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami” współorganizował zabawę mikołajkową dla dzieci ze szkół specjalnych i przedszkoli integracyjnych. Podobne Mikołajki zorganizowały hotele Novotel, Mercure i ibis w Poznaniu we współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących. W Poznaniu pracownicy przygotowali także pokarm na zimę dla ptaków. Zbiórkę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk zorganizował również hotel ibis Gdańsk Stare Miasto.
i zagranicą
W inicjatywę włączyły się także hotele z Węgier, Rumunii, Czech, Macedonii i Bułgarii. W Pradze, dzięki gościnności hotelu MGallery, ponad 20 podopiecznych domu dziecka „Solenice” wzięło udział w niezapomnianym mikołajkowym dniu z warsztatami kulinarnymi i spacerem z atrakcjami po starówce. W Budapeszcie hotele przygotowały spotkanie wigilijne dla blisko 50 osób w trudnej sytuacji życiowej i zorganizowały pomoc dla ponad 20 zwierzaków ze schroniska. Z kolei w Rumunii i Macedonii dzięki inicjatywom pracowników odbyły się Mikołajki dla najbardziej potrzebujących. Z kolei Novotel Sofia ugościł na mikołajkowej imprezie 25 najmłodszych podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej i zorganizował paczki z żywnością dla 60 mieszkańców w regionie Pravetz o łącznej wadze 600 kilogramów.

O grupie ACCOR

Accor jest wiodącą na świecie, kompleksową grupą hotelarską oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w prawie 4,9 tys. hotelach, kurortach i rezydencjach w 110 krajach świata. Accor dysponuje niezrównanym portfolio marek hoteli, od luksusowych po ekonomiczne i od ponad 50 lat świadczy usługi związane z gościnnością.
Oprócz zakwaterowania, dzięki świadczonym usługom w zakresie gastronomii, rozrywki nocnej, wellbeing i coworkingu, Accor umożliwia nowe sposoby życia, pracy i spędzania czasu wolnego. Aby realizować cele biznesowe, portfolio Accor obejmuje także działalność ukierunkowaną na dystrybucję usług, działania operacyjne i doświadczenia w branży hotelarskiej. Goście mają dostęp do jednego z najbardziej atrakcyjnych programów lojalnościowych na świecie
Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez szkolenia zawodowe i dostęp do miejsc pracy.


 

Źródło: inf. pras.