Niepełnosprawni kibice Widzewa Łódź na meczu reprezentacji Polski

Grupa niepełnosprawnych kibiców Widzewa 19 listopada wybrała się na rozgrywany na stadionie PGE Narodowym mecz Polska – Słowenia, kończący eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.
Pomysł zorganizowania wyjazdu niepełnosprawnych kibiców Widzewa na mecz eliminacji EURO 2020 pojawił się podczas rozgrywanego na stadionie przy al. Piłsudskiego spotkania 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Do Serca Łodzi przyjechała wówczas grupka niepełnosprawnych fanów Śląska, która szybko nawiązała porozumienie z łódzkimi kibicami i zaproponowała pomoc w organizacji wyjazdu do Warszawy na mecz Polska – Słowenia.
– Na mecz Polska – Słowenia pojechało 18 kibiców niepełnosprawnych z opiekunami, głównie z Łodzi, ale również z całego województwa. Większość z nich regularnie pojawia się na stadionie przy al. Piłsudskiego na spotkaniach Widzewa, ale w meczu z udziałem reprezentacji jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć. Były to dla nas wielkie emocje i wyjątkowe przeżycie – mówi Adam Sadowiak, klubowy asystent ds. kibiców niepełnosprawnych. Stanowisko to powołano w Widzewie w sierpniu br. w celu aktywizacji kibiców niepełnosprawnych, ich integracji z całym widzewskim środowiskiem i pomocy w walce z przeszkodami, z którymi na co dzień się zmagają.

Wszystkie osoby chcące wesprzeć grupę, władze klubu zachęcają do kontaktu z klubowym asystentem ds. kibiców niepełnosprawnych (tel. 602-284-253, e-mail: adam.sadowiak@widzew.com).


 

Źródło: Widzew Łódź / mat. pras.