Pracownicy PFRON powitali nowego prezesa

W poniedziałek w siedzibie PFRON odbyło się spotkanie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg z zarządem i kadrą kierowniczą Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Minister powitała na nowym stanowisku dotychczasowego sekretarza stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza.
Wyrazy wdzięczności za dotychczasowe kierowanie Funduszem przekazali nowej pani minister zastępcy prezesa zarządu oraz pracownicy PFRON.

– Choć była to krótka, bo trwająca niespełna rok misja, to udało się nam w tym czasie zrealizować wiele ważnych zadań, poprawiających sytuację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie i na rynku pracy – podkreśliła Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Jak zaznaczył nowy prezes zarządu PFRON, dotychczasowe doświadczenie pracy w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej, biurze pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, a także w radzie nadzorczej Funduszu, sprawiają, że przychodzi do PFRON z konkretnymi pomysłami, które w najbliższych miesiącach będą realizowane.

– Stawiamy na skuteczną pomoc, dlatego podejmowane przez nas działania będziemy konsultować ze środowiskiem osób niepełnosprawnych – zapewnił Krzysztof Michałkiewicz.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy oddziałów i departamentów PFRON.


 

Źródło: inf. pras.