„Hamlet”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
06.11.2019 (środa), godz. 18:25
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Plac Teatralny 1
87-100 Toruń
Wstęp: Bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30 zł.
bilety: (56) 622-55-97, (56) 654-90-74


 

6 listopada, o godz. 18.25 odbędzie się kolejny spektakl z audiodeskrypcją – „Hamlet” w reż. Pawła Paszty. Przed spektaklem odbędą się warsztaty, podczas których osoby z niepełnosprawnością wzroku będą miały okazję poznać scenografię, a także uruchomić kreatywne myślenie podczas działań twórczych. Otrzymają one także program teatralny w alfabecie Braille’a.
Spektakl „Hamlet” z audiodeskrypcją odbywa się w ramach projektu „Oczy otwarte – spektakle z audiodeskrypcją i warsztatami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wkład własny Teatru dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W przypadku pytań prosimy o kontakt: edukacja@teatr.torun.pl

O spektaklu

Czy mogę nie być bohaterem?
Czy mogę nie być narzędziem zemsty w rękach przodków?
Czy mogę „nie być”?
Hamlet stoi w kaplicy pełnej trumien przodków, którzy wołają o pamięć, o zemstę. Być czy nie być? Mścić się czy się nie mścić? Pamiętać czy nie pamiętać? Uszanować świętość czy jej nie uszanować? Zbuntować się czy się nie zbuntować?
I jak ocalić siebie?
Hamlet w spektaklu w reżyserii Pawła Paszty jest współczesnym bohaterem Historii, człowiekiem żyjącym pod ogromną presją. Świadom swojego losu, wadzi się z Bogiem jak Konrad z „Dziadów”. Kłóci się z przodkami, sprzeciwia się swojemu przeznaczeniu. Czy może przeżyć życie w równowadze i pokoju czy też musi rzucić się w zwierzęcą walkę o honor, spełniając oczekiwania innych?