I Zjazd Kobiet Z Niepełnosprawnościami

Termin i miejsce wydarzenia:
21.09.2019 (sobota), godz. 10:00
Biuro RPO
ul. Długa 23/25
00-238 Warszawa, Polska
Wstęp wolny


 

Zapraszamy na pierwszy w Polsce Zjazd Kobiet z Niepełnosprawnościami. Chcemy stworzyć komfortową i otwartą przestrzeń dla kobiet z niepełnosprawnościami i ich sojuszników/czki do dyskusji na temat ich praw i potrzeb. Zależy nam, aby w siostrzanej atmosferze wzmocnić się i wspólnie zastanowić, jak możemy się wspierać.
Zjazd odbywa się w przestrzeni dostępnej dla osób poruszających się na wózkach w Biurze RPO przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie. Zapewniamy tłumaczenie na język migowy, a także pomoc wolontariuszy na miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na wydarzenie np. z przystanku autobusowego lub dworca, poinformuj nas o tym w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM: https://tiny.pl/t1j3j.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w wypełnieniu formularza, możesz zadzwonić do nas:
602-611-289 (Ania z kolektywu “Artykuł 6.”)
lub
601-183-558 (Katarzyna z kolektywu “Artykuł 6.”).
Zjazd organizowany jest przez kolektyw ARTYKUŁ 6., czyli nieformalną grupę założoną i prowadzoną przez aktywistki, działaczki, naukowczynie, artystki i liderki, którym zależy na wzmacnianiu oraz włączaniu w życie społeczne kobiet o różnym stopniu sprawności. Nasza nazwa nawiązuje do Artykułu 6. Konwencji ONZ o Prawach Osób z niepełnosprawnościami, który wprost mówi o zakazie dyskryminacji i zapewnieniu równego dostępu do wszelkich usług dla dziewczyn i kobiet z ograniczeniami sprawności dlatego, że prawa kobiet z niepełnosprawnościami to prawa człowieka.