„Pachnąca wystawa” – Zapach Sztuki

Termin i miejsce wydarzenia:
12.09.2019 (czwartek), godz. 19:00
Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa
Informacja na temat wstępu pod numerem telefonu:
(22) 622-04-21


 

Galeria Apteka Sztuki ma przyjemność zaprosić na unikalną na skalę europejską „pachnącą wystawę” – Zapach Sztuki | Duftart–Synestezja Justyny Neyman. Urodzona w Warszawie artystka, absolwentka warszawskiej ASP, Wydziału Grafiki, w Pracowni Ilustracji prof. Janusza Stannego to pionierka w „pokazywaniu zapachów”.
Poza całą sferą wizualną oraz atrakcyjnością jednoczesnej ekspozycji prac malarskich i zapachów, do których powstały (odpowiedni zapach przy konkretnym “portrecie”), zaangażowanie obu zmysłów wzbudza zainteresowanie od strony naukowej – komórki odpowiedzialne za odbiór wrażeń węchowych są rozsiane po całym mózgu, dzięki czemu zapach odbierany i kojarzony jest praktycznie bez udziału świadomości.
Wystawa adresowana jest również do osób z niepełnosprawnością wzrokową.
Artystka nie bez powodu zdecydowała się na współpracę z Galerią Apteka Sztuki – wspólny cel to zwiększenie otwartości na potrzeby osób z niepełnosprawnością – w tym wypadku – wzrokową.
Zależy nam na zwiększeniu świadomości na temat dysfunkcji wzroku oraz stworzeniu wydarzenia, z którego będą mogły skorzystać osoby niewidome.
Wernisaż wystawy 12 września 2019 o godz. 19:00.
Wszystkie prace będzie można, nie tylko obejrzeć, ale też poczuć.
Wystawa trwa od 13 do 14 września 2019 r.
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 17.