Teatrosfera bez barier – „Prawda”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
02.06.2019 (niedziela), godz. 19:00
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
ul. Narutowicza 17
20-004 Lublin
Wstęp: 40 zł.
Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w Biurze Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl bez barier:
Tel. (81) 532-44-36
E-mail: biuro@teatrosterwy.pl
Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy dla niesłyszących.


 

Od paryskiej premiery w 2011 r. PRAWDA Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!
Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.
Niemówienie prawdy, stąpanie po kruchym lodzie uczciwości, sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego stwarza nieporozumienia, które przynoszą zaskakujący finał.
Prawda stanowi swoistą analizę zakamarków ludzkiego sumienia. Trafia do naszej podświadomości, drażni, prowokuje.
Czy przy okazji podglądania cudzego życia przez przysłowiową dziurkę od klucza, widz rozpozna w bohaterach samego siebie? W końcu teatr niejednokrotnie czerpał inspiracje z życia…