Zbadaj bezpłatnie dziecku wzrok w ramach „Białej Soboty”

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał RSS lub polub nasz profil na Facebook-u!


 

Termin i miejsce wydarzenia:
30.03.2019 (sobota), godz. 09:00
Miejskie Przedszkole nr 6 dla Dzieci Słabowidzących
ul. Andromedy 14
59-220 Legnica


 

Miejskie Przedszkole nr 6 dla Dzieci Słabowidzących przy ul. Andromedy 14 zaprasza w sobotę (30 marca) na bezpłatne badanie wzroku dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Badanie przeprowadzi lekarz specjalista w godzinach od 9.00 do 14.00.
Od 20 lat przedszkole to organizuje raz do roku „białą sobotę”, czyli bezpłatne badanie wzroku u dzieci z Legnicy i okolic. Celem jest uświadamianie znaczenia profilaktyki zdrowotnej połączonej z wczesną diagnostyką schorzeń wzroku u dzieci.
Biała sobota to jednocześnie dzień otwartych drzwi, podczas którego rodzice mogą zapoznać się z działalnością placówki, a dzieci – skorzystać z zabaw organizowanych przez nauczycielki przedszkola. Akcja ta każdorazowo cieszy się dużym powodzeniem, a przebadanych zostaje ok. 40-50 dzieci. Niektóre z nich zostają później wychowankami przedszkola.
Prowadzone badania dowodzą, że nadal znaczny odsetek dzieci jest diagnozowanych zbyt późno. Wynika to często z nieświadomości rodziców, jak również z zaniedbań środowiskowych. Dlatego też prowadzona akcja jest niezwykle potrzebna. Dzięki niej udaje się rozpoznać dysfunkcje wzroku i zapobiegać ich pogłębianiu.