Autonomiczna, samoprowadząca biała laska

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał rss!


 

„Koniec końców, jeśli chcę odnieść sukces w życiu, muszę być niezależny” – powiedział Kelvin Crosby, założyciel Smart Guider.

Crosby jest całkowicie niewidomy. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niego zespół Ushera typu II.
Zespół Ushera to rzadka choroba genetyczna, która charakteryzuje się uszkodzeniem słuchu oraz postępującą dysfunkcją narządu wzroku. Ostatecznie doprowadza do całkowitej utraty tych dwóch narządów zmysłu.
To nie powstrzymało Crosby’ego. Pracował jako programista sieciowy, udostępniając strony dla osób niepełnosprawnych, a także z Futures Foundation, pomagając w opracowaniu programów szkoleniowych.
Doświadczenie CES utkwiło w Crosby, co doprowadziło go do założenia w sierpniu 2018 r. swojego własnego start-upu technologicznego Smart Guider. Pomysł polegał na stworzeniu laski „samojezdnej”, która może pomóc niewidomym i niedowidzącym użytkownikom w pokonywaniu przeszkód.
Kelvin był zachwycony, kiedy miał okazję zasiąść w fotelu kierowcy autonomicznego samochodu. Brał również udział w targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.
Natychmiast po powrocie do domu Crosby kupił Raspberry Pi (mały zestaw komputerowy) i rozpoczął badania, jak stworzyć autonomiczny pojazd. Zaczął lutować druty w garażu. Zaprosił studentów inżynierii z UC San Diego i Uniwersytetu Stanowego w San Diego, aby pomogli mu w opracowaniu pierwszego prototypu produktu. W ubiegłym roku ukończyli drugi prototyp, który wykorzystuje czujniki lidar, czujniki ultradźwiękowe i kamery, aby użytkownik urządzenia mógł dotrzeć do celu bezkolizyjnie omijając przeszkody. W przyszłości Crosby chce opracować wersję laski, która może ostrzegać użytkowników o zbliżających się pojazdach, aby mogli określić, kiedy bezpiecznie można przejść przez ulicę.
Smart Guider ma zmotoryzowane koło, które może kierować użytkowników wokół przeszkód na drodze do celu. Wykorzystuje kilka rodzajów czujników i oprogramowania do obrazowania, aby pomóc w wykryciu najlepszej drogi naprzud.
Ruchome koło bezpiecznie kieruje użytkownika dookoła obiektów i zagrożeń bezpieczeństwa do miejsca przeznaczenia. Za pomocą aplikacji mobilnej komunikuje się z kierownicą, bezpiecznie kierując użytkownika do wcześniej określonego miejsca docelowego.
Kelvin Crosby i jego zespół budują Inteligentny Guider, urządzenie które pozwoli każdemu niewidomemu lub niedowidzącemu podróżować w dowolne miejsce bez wsparcia ze strony człowieka lub psa przewodnika. Pozwala to osobom z problemami wzrokowymi na niezależną nawigację, bez względu na to, gdzie chcą dotrzeć.

Kiedy zakończą się prace nad projektem?

Fundacji Mir udało się skontaktować z pomysłodawcą projektu Kelvinem Crosby’m. Poprosiliśmy go o więcej szczegułów na temat urządzenia. A oto, co nam odpowiedział:
„Obecnie Smart Guider jest nadal w fazie rozwoju. Przechodzimy przez kilka zmian w projekcie i sposobie działania inteligentnego guidera. Myślę, że byłoby zbyt wcześnie, abym przedstawił szczegóły w tym momencie, ponieważ wciąż zastanawiamy się nad wieloma rzeczami.”
Jesteśmy w stałym kontakcie z Kelvinem, więc będziemy Was na bieżąco informować o postępie prac nad Smart Guiderem.

Źródło: thesmartguider.com