„Piąta strona świata”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
19.12.2018 (środa), godz. 18:00
Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego
Rynek 10
40-951 Katowice
Wstęp: 35 zł.
Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w biurze obsługi widzów teatru pod numerem:
(32) 258-89-67
Lub pod adresem e-mail:
bow@teatrslaski.art.pl.
*Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko i zaznaczyć, że chodzi o bilety w ramach Festiwalu Kultury bez Barier. Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy.
Bilety można odebrać bezpośrednio przed spektaklem.


 

Śląsk, a właściwie jego mały zakątek, leżące nad niegdyś graniczną rzeką Brynicą Szopienice. Tam właśnie umieścił akcję swojej debiutanckiej powieści Kazimierz Kutz. Wybitny reżyser filmowy i teatralny (współpracował m.in. także z Teatrem Śląskim) zawarł w niej bogaty i barwny obraz życia mieszkańców, pełen zdarzeń codziennych i o dziejowym znaczeniu, rejestrujący miejscowe anegdoty i portrety zwykłych ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię wartą upamiętnienia. Powstała w ten sposób fascynująca i gęsta od wydarzeń opowieść o miejscu bliskim sercu głównego bohatera, jego „Piątej stronie świata”.
Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii.
Jedno z najważniejszych przedstawień w Teatrze Śląskim ostatniej dekady i głośne wydarzenie w skali kraju. Teatr opowieści zrealizowany z ogromną wrażliwością na to, co lokalne i zarazem uniwersalne.