„Dwanaście krzeseł”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
18.11.2018 (niedziela), godz. 19:00
TEATR ŚLĄSKI IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KATOWICACH
ul. Rynek 10
40-003 Katowice
Wstęp: 25 zł.
Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w biurze obsługi widzów teatru pod numerem:
(32) 258-89-67
Lub pod adresem e-mail:
bow@teatrslaski.art.pl
Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko i zaznaczyć, że chodzi o bilety w ramach Festiwalu Kultury bez Barier. Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy.
Bilety można odebrać bezpośrednio przed spektaklem.


 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego serdecznie zapraszają na spektakl „Dwanaście krzeseł” w wersji bez barier.

O spektaklu

Nikołaj Kolada powraca do Teatru Śląskiego z rosyjską klasyką. „Dwanaście krzeseł” to kultowa powieść satyryczna z okresu międzywojennego, napisana przez Ilję Ilfa i Jewgienija Pietrowa. Hipolit Worobjaninow poszukuje diamentowego skarbu swojej ciotki, ukrytego w jednym z dwunastu zabytkowych krzeseł. W poszukiwaniach towarzyszy mu Ostap Bender, kanciarz i oszust, a może raczej – jak sam siebie określa – „wielki kombinator”, który dostrzega w tej okazji świetny interes…
Publiczność może kojarzyć „Dwanaście krzeseł” z popularnego radzieckiego serialu bądź filmowej ekranizacji w reżyserii Mela Brooksa. Spektakl w naszym Teatrze będzie oparty na nowym, uwspółcześnionym tłumaczeniu tekstu, autorstwa Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej.