BABA CHANEL w programie KULTURA DOSTĘPNA

Termin i miejsce wydarzenia:
28.10.2018, godz. 17:00
Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
Teatr Wybrzeże
ul. Bohaterów Monte Cassino 30
81-759 Sopot

 

Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W niedzielę, 28 października o godzinie 17:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy spektakl BABA CHANEL.
Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w Czarnej Sali w Gdańsku w poniedziałek, 22 października o godzinie 19:00.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.
Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu:
502 756 973 lub mailowo:
zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O WARSZTACIE DO SPEKTAKLU BABA CHANEL

 

BABA CHANEL – aktywność na przekór czasom
Kiedy kończy się młodość, a zaczyna starość? Mawiają, że wiek metrykalny nie ma z tym podziałem wiele wspólnego. Warto spojrzeć na wiek dojrzały jako czas aktywności i szansę na realizację nowych lub dotąd niespełnionych marzeń i celów. W trakcie warsztatu zastanowimy się, jakie miejsce we współczesnej kulturze zajmuje starość i co możemy zrobić – indywidualnie i jako społeczeństwo, aby ją trochę oswoić.
Warsztat poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Warsztat przystosowany dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:
zapisy@teatrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

Przed chwilą w Domu Kultury Stowarzyszenia Głuchoniemych triumfalnie zakończył się jubileuszowy koncert zespołu pieśni Olśnienie. Teraz, na zapleczu, przy stole zastawionym buraczkami w sosie winegret, marynowanymi ale niekoniecznie jadalnymi grzybkami, nieznanego pochodzenia alkoholem pięć solistek przystępuje do fetowania i wspominania dziesięcioletniego, jak sądzą, pasma sukcesów. I snucia planów na kolejne dekady. Nic to, że dawno już przekroczyły wiek emerytalny. Radosny nastrój mąci uwielbiany dotąd szef zespołu i akompaniator. Pragnie wprowadzić do Olśnienia, w główne światła tytułową Babę Chanel, świeżo upieczoną emerytkę, dotychczasowe solistki przesuwając pod horyzont, „daleko, kędy koczują mgły”. One jednak nie zamierzają się poddać bez walki!
BABA CHANEL to tragikomedia o niewyczerpanym pragnieniu życia, walce o godność dla starości, o niezależnym od wieku głodzie szczęścia.
„BABA CHANEL w Teatrze Wybrzeże to piękny spektakl, przedstawienie, w którym udała się rzadka i trudna sztuka połączenia komizmu i powagi, lekkości i głębi, wzruszenia i zamyślenia.”
Jarosław Zalesiński, Teatr
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
W roli Baby Chanel występuje Ewa Jendrzejewska, w roli menadżera Maciej Konopiński a w wiekowe chórzystki wcielają się: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski oraz Cezary Rybiński.