Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na stadionie Zagłębia Lubin

5 maja to wyjątkowy dzień, bowiem jest to okazja do podwójnej refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. W piątek obchodziliśmy zarówno Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, jak również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
Dzisiaj w związku z wyżej wymienioną okazją, wspólnie z naszym właścicielem KGHM gościliśmy na Stadionie Zagłębia organizacje WTZ „Kameleon”, „Akademia życia”, „Promyk”, „Słoneczko”, „Uśmiech”, „Polkowice” oraz Fundację im. Brata Alberta. W trakcie wydarzenia nie zabrakło wielu konkursów, ciekawych zabaw, rywalizacji sportowej czy spotkania z Krecikiem oraz piłkarzami Miedziowych – Bartłomiejem Kłudką, Kamilem Sobczakiem i Jakubem Rogalskim. Ponadto uczestnicy wzięli również udział w losowaniu nagród loterii fantowej, po czym czekał na nich także słodki poczęstunek.
Cel tego eventu został zdecydowanie spełniony. „Dzień z Zagłębiem” pokazał, że każdy z nas ma równe prawa do udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym.


 

Źródło: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin S.A.