Katar: Czekacie na Mundial? Ceremonia otwarcia i zamknięcia zostanie wzbogacona o audiodeskrypcję

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 startują już 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Gospodarzem obecnej edycji imprezy będzie Katar.
turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim. To będzie pierwszy mundial, który zostanie rozegrany jesienią. To również ostatni mundial, w którym wezmą udział 32 drużyny. Na następnych mistrzostwach w 2026 roku liczba drużyn zostanie powiększona do 48 reprezentacji.
Osoby niewidome i niedowidzące wybierające się do Kataru, by wspierać naszą reprezentację, będą mogły w pełni przeżywać emocje towarzyszące podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia najważniejszego piłkarskiego wydarzenia, a to dzięki audiodeskrypcji, którą zapewni Qatar Foundation (QF).
Audiodeskrypcję na żywo z uroczystości, które podnoszą i opuszczają kurtynę podczas pierwszych Mistrzostw Świata FIFA na Bliskim Wschodzie i w świecie arabskim, zapewni zespół z programu Master of Arts in Audiovisual Translation. Jest to projekt członka Fundacji QF – Hamada Bin Khalifa z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Społecznej.
Odzwierciedlając zaangażowanie QF w dostępność i inkluzywność, w ramach wsparcia dla Mistrzostw Świata i jego nadrzędnej misji, usługa będzie również dostępna dla meczów podczas całego turnieju, po raz pierwszy użyta podczas FIFA Arab Cup w Katarze 2021.
Czterech komentatorów HBKU, którzy są studentami i absolwentami Programu Tłumaczeń Audiowizualnych – dwóch arabskich, dwóch angielskich – będzie pełnić dyżur podczas każdej z ceremonii otwarcia i zamknięcia.


 

Źródło: Thepeninsulaqatar.com