„Księżniczka czardasza” – projekcja z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
08.10.2022 (sobota), godz. 11:00
Mediateka
ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka:
tel.kom.: 538-814-993
e-mail: k.kunicka@centrumkultury.eu


 

Mediateka zaprasza Państwa na projekcję operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána w trzech aktach z 1915 roku.
Jest to spektakl z audiodeskrypcją.
Księżniczka Czardasza to jedna z najbardziej znanych i lubianych operetek Imre Kálmána. Przedstawia w komediowy sposób historię miłosną Sylvii Varescu, gwiazdy czardasza i księcia Edwina Lippert-Weylersheim. Do najsłynniejszych przebojów jakie usłyszymy podczas projekcji należą: duet Edwina i Sylvii: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, duet Boniego i Feriego: Artystki, artystki, artystki z variété, stanowiący motyw przewodni całego utworu i duet Edwina i Sylvii z II aktu: W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie, stanowiący odpowiedź Kálmána na Usta milczą, dusza śpiewa z Wesołej wdówki. Podziw budzi melodyczność operetki, łączącą atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów z nutą zaskakującej melancholii.
Zapraszamy wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku, ich opiekunów, przyjaciół, członków rodzin oraz fanów operetki. Wstęp wolny!
Wprowadzeniem do spektaklu, wygłosi specjalnie dla Państwa Rafał Domagała na co dzień związany z Teatrem Wielkim w Łodzi.
Projekt „Opera za rogiem” realizowany przez Stowarzyszenie „De Facto”.
Partner wydarzenia Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura- Interwencje 2021