Musical „Bitwa o tron” – spektakl z audiodeskrypcją

Wydarzenie odbędzie się w ramach 10. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier
Termin i miejsce wydarzenia:
01.
10.2022 (sobota), godz. 19:00
Teatr Syrena
ul. Litewska 3
00-589 Warszawa
Wstęp: Po dokonaniu rezerwacji przez system Festiwalu bilety wstępu w cenie 50 złotych. Kolejne bilety w regularnej cenie od 90 do 100 złotych.
Zarejestruj się na wydarzenie!

Termin wykupienia biletów/rezerwacji do:
24 września 16:00


 

Niebanalna opowieść o historii to jedno z ważniejszych zjawisk współczesnego musicalu. Trend wyznaczyli Amerykanie, którzy o Alexandrze Hamiltonie, jednym z ojców-założycieli USA, opowiadają w musicalu utrzymanym w stylistyce rapu, oraz Brytyjczycy przedstawiający sześć żon Henryka VIII jako diwy muzyki disco.
Musical o wybranych królach elekcyjnych jest utrzymany w konwencji popowego talent show. Jego bohaterowie prezentują się w przebojach skomponowanych w stylistykach charakterystycznych dla krajów, z których pochodzą. I tak Zygmunt III, wywodzący się ze szwedzkiej dynastii Wazów, śpiewa piosenkę nawiązującą do estetyki Abby, z kolei August Mocny łączy w jednym utworze metalowe brzmienia bliskie zespołowi Rammstein oraz mozartowską arię. Jurorkami show są cztery cudzoziemki – matki, żony, siostry i kochanki polskich władców, a zmagania królów prowadzą dwaj księża – to nawiązanie do epoki, w której przedstawiciele stanu duchownego byli głównymi komentatorami życia publicznego.