Sopot: Zagrają by pomóc niepełnosprawnemu Panu Mikołajowi

Pierwsza okazja do zobaczenia na żywo nowej drużyny Trefla Sopot już w sobotę 17 września! W sopockiej Hali 100-lecia o 18:30 rozpocznie się sparing otwarty z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk.
Przed meczem sopocki zespół zostanie zaprezentowany, a dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przekazany dla pana Mikołaja oraz jego rodziny. Bilety w cenach 5 i 10 złotych (ulgowy i normalny) są dostępne na www.sercesopotu.pl. Posiadacze karnetów, na podstawie przedstawionego przy wejściu potwierdzenia zakupu, będą mogli obejrzeć wydarzenie za darmo.
Pan Mikołaj jest głuchoniemy i samotnie zajmuje się niepełnosprawnym synem Danielem. Możecie go spotkać na sopockim Monciaku, a konkretniej w okolicach Krzywego Domku, gdzie dorabia sprzedając kwiaty. Przeważnie pojawia się tam po godzinie 20:00, kiedy 30-letni Daniel już śpi. Ich sytuacja jest bardzo trudna – pan Mikołaj je zaledwie raz dziennie, żeby zapewnić synowi śniadanie, obiad i kolację. Ponadto ich mieszkanie jest zadłużone. Sytuacją panów zajęła się Fundacja Przedsiębiorcy Pomagają.
– Początkowo planowaliśmy, aby wstęp na spotkanie z Czarnymi był darmowy. W trakcie organizowania wydarzenia dowiedzieliśmy się jednak o sytuacji pana Mikołaja i jego syna. Chcemy ich nie tylko wspomóc finansowo, ale także nagłośnić temat, dlatego 17 września rozegramy mecz dla nich. Spotkanie będzie biletowane, lecz ceny wejściówek symboliczne. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł włączyć się w pomoc dla pana Mikołaja i jego syna – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.
Dlaczego warto obejrzeć przedsezonowe derby Pomorza? Podczas rywalizacji Trefla Sopot z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk, poza sportowymi emocjami, czekają na was dodatkowe atrakcje, a co najważniejsze – Wasz udział wspomoże pana Mikołaja i jego syna. Wydarzenie rozpocznie się już o 18:30, kiedy to drużyna Trefla Sopot zostanie zaprezentowana przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Zmagania będą pierwszą okazją, aby zobaczyć domowe trykoty meczowe przygotowane na sezon 2022/2023. W trakcie spotkania na parkiecie pojawią się sopockie grupy młodzieżowe grające w koszykówkę, a na publiczność będą czekać dodatkowo konkursy i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Po meczu cały zespół będzie do dyspozycji kibiców – nie zabraknie czasu na zdjęcia, rozmowy i autografy.


 

Źródło: Biuro Prasowe Trefl Sopot S.A.