„37 sekund”

Seans w ramach „Movie-my na głos” – cyklu filmowego Fundacji Avalon i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Termin i miejsce wydarzenia:
28.05.2022 (sobota), godz. 15:00
Muzeum Historii Żydów Polskich (sala A)
ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa
Wstęp wolny
Zarejestruj się na wydarzenie!

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wraz z Fundacją Avalon zapraszają do udziału w sobotnich spotkaniach filmowych „Movi-emy na głos”, które dotyczą seksualności, niepełnosprawności i praw człowieka. Po każdym pokazie odbywa się dyskusja, transmitowana w mediach społecznościowych projektu Sekson. Na najbliższym spotkaniu porozmawiamy o filmie „37 sekund”.

To japoński dramat obyczajowy przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności.
Po pokazie filmowym Projekt Sekson zaprasza na dyskusję wokół wątków podejmowanych w filmie. W rozmowie weźmie udział Ewelina Bruk, która choruje na SMA i jest mamą 2,5 letniej Lilianny, a także z psycholog Jakub Rafalski, a poprowadzi ją Dominika Klimek dziennikarka i autorka podcastu o tematyce społecznej #ważne.