QuitNow!

Naukowcy z National Cancer Institute w Bethesdzie przeanalizowali dane na temat 160 tys. uczestników amerykańskiego NIH-AARP Diet and Health Study w wieku ponad 70 lat, uwzględniając historię palenia i notując zgony. Najistotniejsze rezultaty po trwającej 6,5 roku obserwacji wykazały, że im wcześniej badani rzucili palenie, tym mniejsze było ryzyko śmierci w analizowanym okresie, jednak zawsze rzucenie palenia rzutowało korzystnie na długość życia.
– Nigdy więc nie jest za późno, aby przestać palić. Nawet ludzie z grupy o najbardziej zaawansowanym wieku odnoszą znaczne korzyści w sferze swojego zdrowia – zwraca uwagę kierujący pracami prof. Hermann Brenner. – Wielu zawałom i udarom, ze wszystkimi ich poważnymi konsekwencjami można w ten sposób zapobiec – dodaje naukowiec.
Plastry z nikotyną, leki, porady motywujące, e-papierosy, nagrody za rzucenie palenia… Najskuteczniejszym sposobem na zerwanie z nałogiem palenia okazało się – przynajmniej w USA – połączenie różnych metod z pieniężną nagrodą za nikotynową abstynencję.
Aplikacja, którą chcemy polecić planującym zerwanie z nałogiem co prawda nie oferuje korzyści czysto materialnych, ale może motywować do wytrwania w postanowieniu, pokazując nam korzyści zdrowotne jakie uzyskujemy z każdym dniem bez papierosa, ilość zaoszczędzonych pieniędzy i czasu, który marnowaliśmy na palenie.
Aplikacja QuitNow jest niezwykle prosta w obsłudze. Na początku wystarczy wprowadzić podstawowe informacje, takie jak: data rzucenia palenia, ilość dziennie wypalanych papierosów, cena paczki papierosów itd.
W aplikacji do osiągnięcia mamy 70 celów, które są czynnikiem motywującym i w pewnym sensie nagradzają nas za wytrwałość. To kolejne progi, czyli np. 100 nie wypalonych papierosów, 50 dni bez palenia etc.
Aplikacja dodatkowo oferuje funkcję społecznościową. Po rejestracji możemy rozmawiać na czacie z ludźmi, którzy również rzucają palenie i wzajemnie się wspierać.
Kolejna funkcja to wskaźnik poprawy naszego zdrowia. Dane są opracowane na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, tak więc są jak najbardziej prawdziwe i mogą przekonać do wytrwałości nawet najbardziej opornego palacza.

Informacje dodatkowe:

Autor: Fewlaps, S.C
Wymagana wersja systemu: IOS 10.0 lub nowszy
Kompatybilna z iPhone, iPad, iPod touch i Mac
Dostępność języka polskiego: tak
Współpraca z Voiceover: wszystkie przyciski są odpowiednio opisane
Cena: bezpłatna (oferuje zakupy w aplikacji. Za 18,99 zł uzyskujemy dostęp do wszystkich funkcji aplikacji)
Pobierz ze sklepu Appstore