Jak założyć własną firmę? Szkolenie dla osób z niepełnosprawnościami

Termin i miejsce wydarzenia:
27.10.2021 (środa),godz. 10:00
Wydarzenie online
Spotkanie odbędzie się przy pomocy aplikacji Zoom. Link do logowania zostanie uczestnikom przesłany w dzień wydarzenia.
Na wydarzenie obowiązuje rejestracja:
Wypełnij formularz rejestracyjny!


 

Jak założyć własną firmę? Gdzie można ubiegać się o dotacje i na jakie przepisy trzeba zwracać uwagę? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego szkolenia „Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami”.
Na spotkanie zapraszają Poznań Biznes Partner, Zakład Ubezpieczeń Społecznych – II Oddział w Poznaniu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych urzędu miasta.
Podczas pierwszej części spotkania specjaliści z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP omówią aspekty formalno-prawne zakładania własnego biznesu. Wyjaśnią, z czym wiąże się prowadzenie firmy i przybliżą obowiązujące przepisy. Opowiedzą również o tym, jak przebiega procedura rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej i wytłumaczą, jakie obowiązki mają przedsiębiorcy wobec Urzędu Skarbowego.
Druga część szkolenia poświęcona będzie kwestiom dotyczącym ZUS. Prowadzący omówią obowiązujące druki i przybliżą temat składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W trzeciej części pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych podpowiedzą, jak skutecznie ubiegać się o dotacje.
Partnerami szkolenia są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Biuro Wsparcia Osób z niepełnosprawnościami, Fundacja Mili Ludzie, Fundacja Aktywizacja.