Legionowo: 33-latek odpowie za znęcanie się nad niepełnosprawną żoną

33-letni mieszkaniec Legionowa został zatrzymany przez policjantów, po tym jak jego żona poinformowała mundurowych, że znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna, który stosował przemoc wobec swojej niepełnosprawnej żony już usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
33-letni mieszkaniec Legionowa trafił do policyjnego aresztu następnego dnia po tym, jak jego żona złożyła zawiadomienie o przemocy domowej. Z relacji kobiety wynikało, że mąż zamiast się nią opiekować z uwagi na fakt, iż jest osobą niepełnosprawną ruchowo znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. 33-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, szarpał i popychał żonę, żądał także pieniędzy na alkohol i papierosy.
Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Na wniosek legionowskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.
Zgodnie z art. 207§1a kodeksu karnego mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Agresja dręczyciela może doprowadzić do tragedii.
Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.


 

Źródło: KPP W Legionowie / podkom. Justyna Stopińska/jf