Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na koncert z audiodeskrypcją z piosenkami z musicalu VIRTUOSO

Dla wszystkich fanów musicalu Virtuoso, ale nie tylko, Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę w postaci zapisu koncertu Paddymania z piosenkami ze spektaklu. Można go znaleźć na stronie WWW.PADDYMANIA.PL
Wydarzenie zostało zarejestrowane pod koniec września na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Niezwykłe, zapadające w pamięć songi z musicalu o Ignacym Janie Paderewskim wykonuje zespół w składzie: Oksana Hamerska, Dagmara Rybak, Radosław Elis, Katarzyna Tapek, Maciej Zaruski, Denisa Jarczak, Agnieszka Wawrzyniak, Przemysław Łukaszewicz, Łukasz Kocur, a gościnnie, w tytułowej roli, można usłyszeć Janusza Krucińskiego. Akompaniują im muzycy orkiestry: Radosław Mateja, Piotr Żukowski, Urszula Nagrodzka, Andrzej Iwanowski, Piotr Pawlus i Piotr Trojanowski.
Wydarzenie zostało zarejestrowane przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu przez najlepszych poznańskich operatorów. Motywy muzyczne przeplatane są nieoczywistymi ciekawostkami historycznymi, które przedstawia Wojtek Drewniak z kanału „Historia bez cenzury”, który na YouTubie ma obecnie 1,25 mln subskrypcji. Koncert został stworzony również z myślą o osobach z niepełnosprawnością, dlatego można go odtwarzać z napisami oraz audiodeskrypcją.


 

Źródło: Teatr Muzyczny w Poznaniu