Nowości filmowe z audiodeskrypcją w serwisie adapter.pl dzięki Wajda Studio

Coraz więcej filmów wyprodukowanych i koprodukowanych przez Wajda Studio dostępnych jest online z audiodeskrypcją. Tytuły będą pojawiać się sukcesywnie na platformie Adapter.pl.
Od 15 października na platformie Adapter.pl można oglądać kolejne dwa tytuły. Wyprodukowani przez Wajda Studio w koprodukcji z Krakowskim Biurem Festiwalowym „Trampkarze” Marcina Filipowicza i koprodukowana przez Wajda Studio wspólnie ze Studiem Munka-SFP i TVP „Aria Diva” Agnieszki Smoczyńskiej dołączyły do dostępnych już wcześniej filmów „Pieśń pasterza” Vahrama Mkhitaryana  i „Popatrz” Adama Palenty.
W następnych tygodniach na platformie Adapter.pl udostępniane będą kolejne tytuły wyprodukowane i koprodukowane przez Wajda Studio, w tym m.in. „Miejscy kowboje” Pawła Ziemilskiego, „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka, „Arabski sekret” Julii Groszek, „Superjednostka” Teresy Czepiec czy „Naturalni” Kristoffera Russa (produkcja Studio Munka-SFP).
Filmy dostępne są z audiodeskrypcją dzięki współpracy Wajda Studio i Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA.
Serwis adapter.pl Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA, to największa w Polsce baza zasobów  filmowych z audiodeskrypcją i napisami przeznaczona dla niewidomych i niesłyszących odbiorców.


 

Źródło: wajdaschool.pl