Wiceminister Wdówik nie mógł kupić synowi telefonu na raty, bo jest… niewidomy

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik udał się w poniedziałek wraz z synem do sklepu Euro RTV AGD w Pruszkowie, by kupić mu telefon na raty, które sam miał spłacać.
Jednak do podpisania umowy ratalnej nie doszło. Powodem odmowy ze strony sklepu było, iż jest on niewidomy. Co ciekawe, Wiceministrowi udało się dokonać zakupu ratalnego w tej samej sieci sklepów z elektroniką, ale przez internet.

– Obsługująca sprzedaż ratalną pracownica na nasz widok robi minę rozdrażnionej. Jest dla nas nieuprzejma. Posyła nas najpierw do sprzedawcy po plastikową kartę kredytową zawierającą opis i kod wybranego produktu. Kiedy z nią wracamy, zaczyna piętrzyć przeszkody

– opisuje w rozmowie z serwisem money.pl Paweł Wdówik.

– Pani sugeruje, że umowę kredytową trzeba zrozumieć. Odpowiadam jej grzecznie, że nie powinno być z tym większych problemów. Wówczas pyta, kto mi ją odczyta i się za mnie podpisze – skoro nie widzę?

– relacjonuje portalowi money.pl minister Wdówik

– Sugeruje też, bym przyszedł z kimś dorosłym (syn jest niepełnoletni, nie posiada jeszcze dowodu osobistego).

Jak zapewniło serwis money.pl Biuro Prasowe spółki Euro-net, w chwili obecnej trwa weryfikacja zaistniałej sytuacji. Z medialnych doniesień wynika, że ma się nią również zająć Rzecznik Praw Obywatelskich.


 

Źródło: money.pl