„Pełnia szczęścia”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
04.12.2019 (środa), godz. 19:00
Teatr Wybrzeże (scena kameralna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 30
81-759 Sopot


 

Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W środę, 4 grudnia o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA Charlesa den Texa i Petera de Baana w reżyserii Adama Orzechowskiego.
Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w poniedziałek, 2 grudnia o godzinie 19:00 w Czarnej Sali.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.
Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502-756-973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O warsztacie do spektaklu

W trakcie zajęć zastanowimy się, co w dzisiejszych czasach można uznać za niemoralną propozycję. Co naruszenie granic etyki oznacza w kontekście relacji partnerskich, rodzicielskich, służbowych etc. Improwizacje dramowe staną się punktem wyjścia do dyskusji o świecie współczesnych wartości..

Warsztat dostępny także dla osób niewidomych, niedowidzących i niedosłyszących. Warsztat poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O spektaklu

Ellen i Tom są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Pewnego wieczoru składa im wizytę Mara, najlepsza przyjaciółka Ellen, podobnie jak oni, kobieta sukcesu. Ta wizyta, a w zasadzie pewna nie do końca moralna propozycja, z jaką przychodzi Mara wywróci uporządkowane życie całej trójki i skonfrontuje ich z emocjami, których dotąd skutecznie unikali.