Drawsko Pomorskie: Akcja „motywakcja”

W dniu 20 listopada 2019 r. Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim zorganizował wraz z firmą MOTYWAKCJA spotkania doradczo – motywacyjne w formie dwóch paneli eksperckich pod wspólną nazwą „AKTYWNI”. Na spotkania zaproszone zostały osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy przede wszystkim, osoby niepełnosprawne i osoby powyżej 45 roku życia.
MOTYWAKCJA to projekt, który od kwietnia 2019 r. prowadzą przyjaciółki Agnieszka Wiśniewska i Agata Stachura. Dwie różne osobowości, ale doskonale się uzupełniające. Agnieszka to doradca zawodowy, bardzo aktywna, otwarta i pewna siebie osoba. Agata jest psychologiem, to osoba sumienna, systematyczna i skrupulatna. Co więcej jako osoba niewidoma od 18 roku życia, udowadnia, że każde bariery można pokonać.
O godz. 9.00 rozpoczęło się spotkanie pn. „Aktywni Niezależni” skierowane do osób niepełnosprawnych. Agnieszka i Agata przypomniały wszystkim obecnym, że warto mieć marzenia, że marzenia są po to by je spełniać. Mówiły także o przezwyciężaniu ograniczeń i możliwościach, jakie na rynku pracy mają osoby niepełnosprawne.
Pierwsze spotkanie zgromadziło blisko 60 uczestników, a wśród gości znaleźli się m.in. pani Barbara Głowacka Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, pan Bartosz Rudź Radny Gminy Drawsko Pomorskie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie oraz Panie Dyrektor z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdwinie.
Po zakończeniu spotkania osoby zainteresowane miały możliwość zapoznania się z projektem realizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. Powrót do zdrowia – Powrót do pracy.


 

Źródło: PUP Drawsko Pomorskie / Anna Werecka