„Kowboje”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
11.10.2019 (piątek), godz. 18:00
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
ul. Gabriela Narutowicza 17
20-004 Lublin
Wstęp: 40 zł.
Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier.
Tel. (81) 532-44-36
E-mail: biuro@teatrosterwy.pl
Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 6 października.


 

Spektakl „Kowboje” to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?
Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza. Podczas czterech sesji wywiadów – warsztatów uczestnicy opowiadali o poczuciu misji, o trudnościach, sukcesach i frustracjach towarzyszących wykonywaniu zawodu nauczyciela. Warsztaty pozwoliły nazwać i uchwycić sprawy, które nie mogłyby się pojawić w spektaklu bez wkładu ekspertów od nauczycielskiego życia.