IX Festiwal Kultury i Sztuki Dla Osób Niewidomych, Płock 2019: Spotkanie z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem („1968. Czasy nadchodzą nowe”)

Termin i miejsce wydarzenia:
26.09.2019 (czwartek), godz. 18:00
Muzeum Żydów Mazowieckich Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku
ul. Kwiatka 7
09-400 Płock
Wstęp wolny


 

Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz są czołowymi polskimi reporterami i małżeństwem.
Ona związana jest z „Polityką” i „Dużym Formatem”, trzykrotnie uhonorowana została nagrodą Grand Press. Za książkę „Londyńczycy” otrzymała Nagrodę „Gryfia” oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, a za „Był sobie chłopczyk” – nagrodę MediaTory (Studencką Nagrodę Literacką) i nominację do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Jest też autorką: „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson”, „Londyńczycy”, „Obywatel Stuhr” (wspólnie z Jerzym Stuhrem i Maciejem Stuhrem), „Zbuntowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji”. W tym roku ukazała się jej książka „Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey”, którą napisała z Dionisiosem Sturisem.
On publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przekroju”, „Newsweeku” i „Wprost”. Za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” otrzymał: Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego, Nagrodę MediaTory. Jest też autorem: „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”, „Sześć pięter luksusu. Przerwana historii braci Jabłkowskich”, „Elegancki morderca”, „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie”. W październiku br. wyjdzie jego najnowsza książka „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”.
Razem napisali dwie książki: „1968. Czasy nadchodzą nowe” (m.in. o wydarzeniach marcowych w Polsce) i „Zapraszamy do Trójki”.