Samsung prezentuje dwie nowe aplikacje pomocne niewidomym i głuchym

Relumino i Good Vibes to nowe aplikacje Samsunga, które zostały opracowane w celu ułatwienia osobom niedowidzącym i głuchoniewidomym lepszej interakcji z otoczeniem. Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane podczas spotkania Krajowego Stowarzyszenia Niewidomych w New Delhi w Indiach.
Pierwsza z dwóch aplikacji – Good Vibes zapewnia użytkownikom głuchoniewidomym dwukierunkową komunikację za pomocą smartfonu. Konwertuje wiadomości głosowe lub tekstowe na wibracje i odwrotnie.
Korzystając z alfabetu Morse-a, alfabetu, który opracowano prawie tak dawno jak alfabet Braille-a Samsung Good Vibes pozwala na przełamanie bariery komunikacyjnej dla osób głuchoniewidomych. Aplikacja interpretuje litery i cyfry angielskiego alfabetu i przetwarza je na litery alfabetu Morse-a odtwarzając je za pośrednictwem krótszych i dłuższych wibracji. Identycznie działa w drugim kierunku.
Z kolei aplikacja Relumino jest aplikacją wspomagającą wzrok, która pomaga czytać osobom niedowidzącym. Aplikacja zasadniczo przetwarza wideo wyświetlane przez tylną kamerę na smartfonie, a następnie czyni obrazy bardziej przyjaznymi dla osób niedowidzących.


 

Źródło: samsung.com