„Next to normal”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
02.06.2019 (niedziela), godz. 19:00
Teatr Syrena
ul. Litewska 3
00-589 Warszawa
Wstęp: 45 zł.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc.
Rezerwacji można dokonywać do 24 maja
Rezerwacje przyjmuje Kamil Sadowski:
Tel. (22) 101-16-30
E-mail: k.sadowski@teatrsyrena.pl
Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem.
Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko i zaznaczyć, że chodzi o bilety w ramach Kultury bez Barier.


 

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.
Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

„Next to normal” to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnym odpowiednikiem Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.